تبلیغات
موسیقی اصیل ایران

موسیقی اصیل ایران

» ... موسیقی اصیل ,

مرحوم جلال تاج اصفهانی در سال 1282 شمسی در شهر هنر پرور اصفهان بدنیا آمد،پدرش شیخ اسماعیل واعظ اصفهانی «تاج الواعظین»منبر گرم وگیرایی داشت واز صدای دلنشینی نیز بهره می بر د به ردیف های آوازی ایرانی را نیز آشنایی داشت.جلال در مدرسه «علیه »واقع در بازارچه رحیم خان نزدیك مسجد رحیم خان تحصیل می كرد در مدرسه نیز به دلیل صدای خوش به كار قرائت اذان ومكبر و خواندن قرآن بر عهده اش بود.

او از 9 سالگی آموزش موسیقی ایرانی را با پدر خود آغاز نمود بعدها نزد مرحوم آسید عبدالرحیم اصفهانی استاد آواز آن زمان به تعلیم موسیقی پرداخت وی از محضر اساتیدی چون نایب‌اسد ا...نی نواز معروف و همچنین میرزا حسین ساعت ساز معروف به خضوعی و همچنین از محضر مرحوم حسین خان اسماعیل زاده استاد مسلم كمانچه بهره برد. تاج در طول سالیان عمر خویش با اساتیدی همچون صبا محجوبی ،یاحقی ،ارسلان خان در گاهی ،علی اكبر خان شهنازی،و...هنرها آفرید.

وی شاگردان زیادی تربیت نمود از جمله شاگردان او می توان به مرتضی شریف واستاد اصغر شاه زیدی نام برد. از دیگر شاگردان غیر مستقیم وی نیز از حسین خواجه نوری(ایرج) یاد می شود.

شادروان تاج مردی بود سلیم النفس و با مناعت طبع. هرگز در طول مدت زندگیش به خاطر مال دنیا و مسائل مادی به كسی كرنش نكرد و به این به خاطر مدح كسی را نگفت. او از همه تمجید و تعریف می كرد و حتی یك بار از كسی گلایه یا بد گویی نكرد او حتی اگر از كسی رنجش می دید و خاطرش آزرده می شد، این رنج و آزردگی را با سكوت و بزرگواری تحمل می نمود. او در۷/۹/۱۳۶۰ دار فانی را وداع گفت.روحش جاودان


نظر ها () || [لینك مطلب]

موسیقی اصیل ایران
.ایمیل.
.پیغام.
آمار وبلاگ

امروز :
بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
بازدید كلیه :
كلیه ارسال ها :
كلیه نظر ها :
ایجاد صفحه : 0,39

نویسندگان

Lodo Begman (89)

موضوعات

عمومی (46)
موسیقی اصیل (14)
استاد شجریان (10)
افتخاری (3)
زندگینامه (2)
گفت و گو (1)
ایرج بسطامی (1)
حسین علیزاده (2)
کیهان کلهر (1)
همایون شجریان (2)
ساز (1)
نقد (2)
آلبوم جدید (4)

Template created by 2pak.