تبلیغات
موسیقی اصیل ایران

موسیقی اصیل ایران

» ... موسیقی اصیل ,

<:P:>
فریدون شهبازیان: امسال، سال من است
پس از سال ها که در خاموشی به سر می بردم، امسال تصمیم گرفته ام که فعالیت های موسیقایی ام را از سر بگیرم.

"فریدون شهبازیان" آهنگساز و تنظیم کننده موسیقی  ایرانی ، ضمن بیان این مطلب در مورد کم بودن فعالیت های موسیقایی اش به نسبت  سال های گذشته افزود: انتشار کار در ایران سخت است، نیاز به سرمایه گذاری و هزینه فراوان دارد. اما من کارهای زیادی دارم که برای سال 84 تصمیم دارم انها را انجام دهم.

وی در مورد آخرین آلبومش در قالب سی دی از روز گذشته با نام " خاموشی دریا " در بازار موسیقی ایران توزیع شد ، گفت: این اثر موسیقی سه فیلم " خاموشی دریا"،" تنهایی باد" و " آرزوهای زمین" است که کارگردان هر سه آنها " وحید موسائیان" است.

شهبازیان ادامه داد: نام این آلبوم همچون زندگی هنری سه ساله گذشته من است که در خاموشی بوده. از زمانی که به ناچار و با توجه به بی مهری هایی که در صدا و سیما به من می شد بازنشسته شدم، فعالیت موسیقی ام کمتر و کمتر شد، اما امسال تصمیم گرفته ام که این ورق را برگردانم و فعالیت هایم را از نو شروع کنم. اگرچه نام این آلبوم از فیلم آن گرفته شده است، اما در واقع زندگی من در طول این سال ها بوده است.
شایان ذکر است که موسیقی فیلم "خاموشی دریا" توانست جایزه بهترین موسیقی فیلم چهل و هشتمین دوره جشنواره "پاسیفیک" را از آن خود کند.

خردادماه امسال توسط سعید شنبه زاده
موسیقی جاز و موسیقی جنوب ایران در فرانسه پیوند می خورند
سعید شنبه زاده، در خردادماه (ماه ژوئن) در فرانسه به اجرای کنسرتی نو می پردازد.

"سعید شنبه زاده" موسیقیدان ایرانی که در نوازندگی سازهای حنوب ایران تجربه دارد و در حال حاضر چند سالی است که در فرانسه زندگی می کند، ، ضمن اعلام این خبر افزود: ما شبیه این برنامه را پیش از این در ایران هم اجرا کرده بودیم، اما در اجرایی که در ماه ژوئن خواهعیم داشت، تفاوت هایی خواهد بود که برای شنوندگان محسوس است.

وی افزود: ما سعی کرده ایم در این برنامه در قالب اجرای تلفیقی دو گروه سه نفره، صداهای جدیدی را تولید کنیم. در این اجرای علاوه بر گروه زار که همگی آنها ایرانی و اهل بوشهر هستند و سرپرستی آن را خودم به عهده دارم، گروه "آپتیک تاپیک" که تخصص آنها در نواختن قطعات مدرن جاز است و گروه فرانسوی شناخته شده ای محسوب می شوند، ما را همراهی می کنند.

شنبه زاده خاطر نشان کرد: این کنسرت با نام "کنسرت آزاد" اجرا خواهد شد و در حال حاضر ما مشغول تبلیغات آن هستیم.
وی در پایان گفت: باید خاطر نشان کنم که گروه موسیقی زار به عنوان یکی از برترین گروه های موسیقی فستیوال بین المللی موسیقی "فاصله های دور و نزدیک" که از سوی خانه فرهنگ برلین برگزار می شود، انتخاب شده است.

در سراسر جهان
روز زمین پاک با موسیقی جشن گرفته می شود
در تمام شهرهای دنیا، روز زمین پاک را طبل نوازان جهان جشن خواهند گرفت و با شعار "جنگ را تمام کنید" به اجرای موسیقی می پردازند.

موسیقیدانان کوبه ای جهان، در روز زمین پاک که در سراسر جهان روز 22 آوریل (اردبیهشت ماه) است، با اجرای موسیقی این روز را جشن می گیرند و در قالب گروه های مختلف موسیقی در شهرها و کشورهای خود قطعاتی را به افتخار این روز به صحنه می برند. حتی دسته ای از این هنرمندان اعلام کرده اند که سازهایشان را در خیابان ها و کوچه های شهرها کوک می کنند و از تمامی مردم دعوت می کنند تا در این روز عهد کنند که برای همیشه زمین را پاک نگاه دارند.

شعار این موسیقیدانان "جنگ را تمام کنید، زمین را حفظ کنید" است.

روزجهانی زمین پاک روزی است که در آن بسیاری از مردم جهان به پاکسازی محیط زیست می پردازند و به حفظ آن کمک می کنند.
طبل نوازان سراسر جهان طی دعوتی اینترنتی و هماهنگ در این روز به اجرای نواهایی می پردازند.


نظر ها () || [لینك مطلب]

موسیقی اصیل ایران
.ایمیل.
.پیغام.
آمار وبلاگ

امروز :
بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
بازدید كلیه :
كلیه ارسال ها :
كلیه نظر ها :
ایجاد صفحه : 0,39

نویسندگان

Lodo Begman (89)

موضوعات

عمومی (46)
موسیقی اصیل (14)
استاد شجریان (10)
افتخاری (3)
زندگینامه (2)
گفت و گو (1)
ایرج بسطامی (1)
حسین علیزاده (2)
کیهان کلهر (1)
همایون شجریان (2)
ساز (1)
نقد (2)
آلبوم جدید (4)

Template created by 2pak.